
Terita saeketti!
Lihtsaim viis saeketti teravana hoida on seda teritada iga tankimise ajal.
Teritades ketti iga tankimise ajal on vajalik vaid paar viililüket, et kett saavutaks taas vajaliku teravuse.
Kui ketti teritada harvem, võib see kahjustada sae sidurisüsteemi ja halvemal juhul ka kogu sae mootorit, kuna nüri keti korral hakkab kasutaja aina tugevamalt saele peale suruma, et kett lõikaks paremini.
Kahjuks on selle surumise tagajärjeks mitte parem lõige, vaid hoopis sae kahjustumine. Kett peab sael olema nii terav, et saag vajuks läbi puu ilma saele peale surumata.
Täpsemaid juhiseid saeketi teritamiseks loe oma sae kasutusjuhendist või saeketi karbilt.
Ketiõli!
Kasuta oma sae ketiõlitussüsteemis ainult spetsiaalset ketiõlitusõli.Ketiõli puhul kehtib põhimõte: Mida kleepuvam, seda parem!
Kasutades õli, mis ei ole mõeldud keti õlitamiseks, kuluvad kiiresti saekett, juhtplaat
ja veotähik, võib rikneda õlipump ja puruneda saekett.
Bensiini ja õli segu!
Kütuseks on soovitav kasutada ainult kvaliteetset tootja nimega bensiini, millesse segatav õli peab olema spetsiaalne 2-taktilistele väikemootoritele toodetud seguõli. Õli ja bensiini segu vahekord on ära toodud õlipakendil.
Kui pakendil puudub vastav info on kindlasti soovitav seda uurida otse tootjalt. Kütusena võib
kasutada ka juba valmis segatud kütusesegu, mis on müügil pakendatult enamustes metsa- ja aiatehnikaga kauplevates poodides.
Loe kasutusjuhendit!
Enne mis iganes seadme kasutuselevõttu loe seadmega kaasasolevat kasutusjuhendit.
Kasutusjuhendites on alati olemas praktiline informatsioon seadme ohutuks ja efektiivseks kasutamiseks, hooldejuhised ja elementaarsed näpunäited oma seadme kasutamiseks.
Õige riietus sae kasutamisel!
Kuna mootorsae puhul on tegemist väga kõrge ohuastmega tööga on vajalik rakendada ohutusabinõusid, mille üheks osaks on õige turvariietus. Riietus peab olema liikumiseks sobiv ja ei või tööd takistada.
Kasutada tuleb õige suurusega keha ligi hoidvat riietust, mis on varustatud turvakihtidega ja vastab kõikidele nõutavatele ohutusnõuetele.
Riietus ei või olla selline, et see võiks takerduda puuostesse vıi saeketti (sallid, lipsud, ehted
ja vööd tuleb kinnitada nii, et need ei haakuks saeketi külge või põõsastesse/okstesse), pikad juuksed tuleks kinnitada.
Jalanõudeks peab kasutama haakuva tallaga ja turvakihtidega turvajalatseid.
Kasutage kaitseprille või visiiri ja kuulmekaitseid ning ülevalt kukkuda võivate esemete korral (metsas, kõrges võsas jne) ka kaitsekiivrit. Kandke korralikke kindaid.
Kuidas valida õige mootorsaag!
Kas valida saag elektri- või bensiinimootoriga?
Elektrimootoriga sae eelisteks bensiinimootoriga sae ees on eelkõige heitgaasideta töötamine, madalam müratase ja odavam ekspluatatsioon.
Tänu madalale müratasemele ja heitgaasideta tööe sobib elektrimootoriga kettsaag ideaalselt töötamiseks sisetingimustes. Samuti saab teda kasutada kõikjal mujal, kus on olemas elektrivarustus.
Bensiinimootoriga sae eelisteks elektrimootoriga sae ees on täielik liikumisvabadus ja suurem valik erinevaid võimsusklasse ja juhtplaadi pikkuseid.
Kui võimast mootorit valida?
Esimene ja kõige tähtsam jaotus on see, kas saage hakatakse kasutama igapäevaseks metsatööks
elatise teenimise eesmärgil, või saage hakatakse kasutama aeg-ajalt.
Milline on parim juhtplaadi pikkus?
Võttes kasutusele sae, tuleks ta varustada optimaalse pikkusega juhtplaadiga, mis samas peaks olema vıimalikult lühike. Kui varustada saag pikema juhtplaadiga, kui optimaalne, koormate ennast liigse raskusega ja kuluosad (saketid) on kallimad kui lühema juhtplaadi korral.